top of page

HOITAJAT

Essi Alaja-Wikström

Espoon Keskuksen Fysioterapia

ESPOO

09 8596897/050 3537802

info@espoonkeskuksenfysioterapia.fi

Sari Nevalainen 

ESPOO

sari.nevalainen@netti.fi 

 

Milla Noutere

Suhk Leppävaara

ESPOO

010 2922024/045 78741687

milla.noutere@gmail.com

Tuula Nieminen 

FORSSA

tuula.nieminen@vkfysio.fi 

03 4354665

 

Ritva Angeria 

HAAPARANTA

fysiotek@telia.com

044 5450189

Maarit Vähäsaari

HAAPAVESI

maarit.vahasaari@luukku.com

0400-589481

Veli-Matti Aittola

VM-kertauskoulutus 1/2015

HELSINKI

veli-matti@aittola.com

0400-413395

 

Iiris Aittola

HELSINKI

iiris@aittola.com

050 5953956

 

Katja Alakotila

HELSINKI

katja.alakotila@gmail.com

040-5528123

 

Sanna Alho 

HELSINKI

sanna@massage.fi

040 7327433

 

Jaana Göttier O´Toghdha 

HELSINKI

gottier.tmi@gmail.com

045 3414173

 

Piia Haverinen

HELSINKI

piia.haverinen@ttfysio.fi

044-5300845

Jasmin Hänninen

HELSINKI jasmin.hanninen@kampinlihashuolto.fi
044 3535493

Niina Karhula 

Laajasalon hieronta- ja musiikkipalvelut

HELSINKI

044 3098333

niina.karhula@hotmail.com

Juha Komulainen

HELSINKI

juha@hierontabasic.fi

044 5523405

Kim-Joakim Kouhia

HELSINKI

kim@dtraining.fi
040 7550650

 

Krista Kujala 

HELSINKI

krista.kujala@googlemail.com

050 3555180

 

Jenni Kuusela

HELSINKI

jenni.kuusela1@gmail.com

Saga Lappi 

HELSINKI

s.j.lappi@luukku.com

040 7199398

 

Noora Laitinen

HELSINKI

nooranhieronta@gmail.com

040 773 7427

 

Tuula Mäntyjärvi 

HELSINKI

tuula.mantyjarvi@welho.com

040 5700547

 

Nathalie Mutka 

HELSINKI

hierontamutka@yahoo.com

040 7290310

Alla Ortiz

HELSINKI

fysioterapiahymy@gmail.com

040 1692772

Jaana Piesanen

Kuuloliike Korvabuusti

HELSINKI

040 5522422

jaana@korvabuusti.fi

Netta Purhonen

HELSINKI

netta.purhonen@ttfysio.fi

050 5111537

Riina Riikonen

HELSINKI

info@olook.fi/ftriinariikonen@gmail.com

045 8999999

Valtteri Rämö

HELSINKI

info@olook.fi

040 838 4353

Helena Santala

HELSINKI

santala.helena@gmail.com

040 9358748

 

Heleena Setälä 

HELSINKI

helen.setala@gmail.com

045 2300923

Kirsi Silvonen

HELSINKI

kirsi.silvonen@fysios.fi

020 7798742

 

Eeva Tarvainen 

HELSINKI

eeva.tarvainen@helsinkinet.fi

050 5367024

 

Kia Sköld

HELSINKI

kia.skold@gmail.com

040 539 1727

Tommi Sirèn

HELSINKI

tommi@tommisiren.fi

050 5549760

Tanja Varjola

HELSINKI

priimakeho@gmail.com

050 3057117

Sami Immonen

HÄMEELINNA

hierontasantelipuu@gmail.com
044 2364473

 

Anne Tiiro

II

anne.tiiro@gmail.com

040 7551602

Lise-Lotte Österman-Lindroos 

INKOO

lise-lotte.osterman-lindroos@inga.fi

050 3372265

Katri-Helena Kinnunen

JOENSUU

kinnunenkatrihelena@gmail.com

040 5931856

 

Eveliina Martikainen 

JOENSUU

eveliina.martikainen1@luukku.com

050 3258982

Satu Hytönen

JYVÄSKYLÄ

satu.hytonen@mehilainen.fi

010 237700/050 3726488

 

Minna Kumpulainen

JYVÄSKYLÄ

elisanhh@gmail.com

040 8474355

Riitta Manerus 

JYVÄSKYLÄ

riitta.manerus@hotmail.com

040 7384538

Minna Myllymäki 

JYVÄSKYLÄ

minnanflow@elisanet.fi

044 3512774

 

Marita Saarinen

JYVÄSKYLÄ

040 3720495

Marja Tikkanen

JYVÄSKYLÄ

040 5229456

virtaama@gmail.com

Rauni Vesanto 

JYVÄSKYLÄ

rauni.vesanto@mehilainen.fi

040 5054229

Sari Hämäläinen 

JÄRVENPÄÄ

sari.hamalainen@luukku.com

0400 570055

Anni Laaksonen

JÄRVENPÄÄ

anni@kehonhuoltopiste.fi
050 3813491

Kati Ottavainen

KAJAANI

040-7005797

 

Elina Tervo 

KAJAANI

elina.tervo@kajaani.net 

040 5782398

 

Nina Salminen

KEURUU

nina.salminen

@hierontapistekeuruu.fi

044-3207666

 

Riitta Aromäki 

KIRKKONUMMI

www.riitanhieronta.fi

040 7423935

 

Jaana Hotakainen

KOKKOLA

jaanan@hyvissa-kasissa.fi

040 516 8075

 

Hanna Kalliokoski

KOKKOLA

hanna.kalliokoski@medirex.fi

06-8362200

 

Sanna-Mari Bergqvist

KUOPIO

sm.bergqvist@kolumbus.fi

050-5540114

 

Malla Oksman

KUOPIO

malla@kehonhoitohuone.fi

0400 962 898

Anni Halminen

LAHTI

anni.halminen@edu.lahti.fi
040 5171550

 

Riitta Verhonen 

LAITILA

riitta.verhonen@terveyskoti.fi

044 0100777

 

Marko Innanen

LAPPEENRANTA ft.erjalaapas@gmail.com
044 3132066

Juuso Jaatinen

LAPPEENRANTA

juuso.jaatinen@icloud.com

040 778 2745

Satu Pankka

LAPPEENRANTA

satu.pankka@keskustanfysioterapia.fi

040 5960080

Satu Hytönen

LAUKAA

satu.hytonen@mehilainen.fi

010 237700/050 3726488

Eeva Sirkiä/Eevan fysioterapia

LIEVESTUORE

sirkia.eeva@gmail.com

040 5221063

 

Anne Möttönen 

LOHJA

anne.mottonen@dnainternet.net

040 5694209

Jenni Heikkinen

KAARINA

jenni.h.heikkinen@gmail.com

050 3251427

 

Hannele Käyhkö

MIKKELI

hannele.kayhko@gmail.com

050 3668659

Riina Manninen

MIKKELI

riina@fyssariina.fi

045 1369453

Päivi Röppänen

MIKKELI

paivirop@gmail.com

040 8658438

 

Mirja Hannula 

NOUSIAINEN

mirja.hannula

@kirkkotienkuntokamari.fi

02 4316141

 

Merja Lehtosalo 

NUMMELA

merja.lehtosalo@gmail.com

040 5640406

 

Niina Helminen 

NURMO

niinahelminen@msn.com

044 5272457

Anna Antonen

OULU

aantonen@gmail.com

040 7785989

Kati Helena Karhula

OULU

katmanduu73@gmail.com

040 5796244

Laura Saarikoski

OULU

laura.saarikoski@verve.fi

050 3125997

Jarmo Tanskala

OULU

jarmotanskala@outlook.com

040-7098408/08-340862 Tuiran Fysio

 

Leena Halmesaari

PORVOO

041- 3190301

leena.halmesaari@fysiolla.fi

Kirsi Mannonen 

PORVOO

kirsi.mannonen100@gmail.com

0400 880891

Soile Siitarinen 

PORVOO

soile.siitarinen@nesteoil.com

040 7782626

Suvi Ruotoistenmäki

PYHÄJÄRVI

suvi.ruotoistenmaki@gmail.com

040 560 4032

Maria Sivula

RAAHE

mariasivula09@gmail.com

050 4119509

 

Kari Saikkonen 

RAISIO

kari.saikkonen@pp5.inet.fi

0400 729434

Tanja Tamminen 

RAISIO

tanja@hoivanurkka.fi

044 5330666

Piia Luukkanen 

RAUMA

piia.luukkanen@terveyskoti.fi

040 5115282

 

Sinikka Kokkonen 

RIIHIMÄKI

sinikka.kokkonen@phnet.fi

050 5206855

Kreetta Kiviniemi

ROVANIEMI

kreetta.kiviniemi@terveystalo.com

030 6000

Katri Puputti

ROVANIEMI

katri.puputti@gmail.com

040 8373873

Virpi Tuomivaara

ROVANIEMI

hierontaikaasinulle@gmail.com

0400 960210

Ari Lahtinen

RUSKO

ari.lahtinen@koti.fimnet.fi

050 3678482

Piia Öhman 

SAARIJÄRVI

piia.ohman@luukku.com

050 5868748

Sari Toivanen/Hoitola Sartorius

SAVONLINNA

info@sartorius.fi

044 2408709

Juhani Ketelä/FysioKetelä

SEINÄJOKI

fysioketela@netti.fi

050-4939377

 

Teija Korhonen

SEINÄJOKI

teij.korhonen@gmail.com

050 3364213

Anne Siirilä

SEINÄJOKI

siirila@gmail.com

044 3732771

 

Jaana Liiro 

SKÖNDAL, RUOTSI

aanafinn@comhem.se

+46 76 6505443

 

Outi Kerko

SOMERO

outi.kerko@hierontanappi.fi

040 773 7427

Heli Kainulainen 

SONKAJÄRVI

kainulainenheli@gmail.com

050 3439801

Laura Seppänen

SUOMUSSALMI

laura.seppanen@hotmail.fi

050 3618997

Riina Timonen

SUOMUSSALMI

riina.timonen@kalevalantt.fi

044 9723442

 

Andres Köster

TALLINN, ESTONIA

koster.andres@gmail.com

+372 556 62315

 

Sanna Kangas

TAMPERE

sanna-kangas@suomi24.fi

044 3077973

 

Pinja Kuusi

TAMPERE

pinja.kuusi@gmail.com

050 3433224

Juha-Jaakko Käpynen

TAMPERE

juhajaakko.kapynen@tutoris.fi

044 7260323

 

Katariina Kuisma-Syrjä

TAMPERE

katariina.kuisma@gmail.com

044 7822264

 

Patrick Leo

TAMPERE

patrick@fysios.fi

.050-3046711

 

Markus Vuosmala 

TAMPERE

markus@live.com

 

Annette Ranta 

TERVOLA

annette.ranta@elisanet.fi

040 5776826

 

Ritva Angeria 

TORNIO

fysiotek@telia.com

040 5450189

 

Sirkka-Liisa Dyrssen 

TUKHOLMA, RUOTSI

liisa.dyrssen@telia.com

+46 8 6616780

 

Sirpa Ahtola 

TURKU

sirppis@dnainternet.net

040 7286107

Jan-Erik Kurki

TURKU

jan-erik.kurki@hierontakurki.fi

050-4113470

Virpi Lautamatti

TURKU

virpi.lautamatti@fit-therapy.fi
0400 491992

 

Merja Niskala 

TURKU

merja@profysio.fi

040 7608434

 

Maria Sulonen 

TURKU

ma.ka1@hotmail.com

0400 644948

 

Elina Stång 
TURKU

elinastang@hotmail.com

040 7331841

Tuija Vittaniemi

TYRNÄVÄ

tuipe.vittaniemi@gmail.com

040 5136336

 

Ann-Sofie Östman 

UUSIKAARLEPYY

ann-sofie.ostman@multi.fi

050 521735

Marja Mäkiranta

VAASA

marja.makiranta@folkhalsan.fi

050 3092796

Anu Salvén

VANTAA

anu.salven@terveystalo.com

030 6000

Ritva Hernetkoski 

VEIKKOLA

ritva.hernetkoski@suomi24.fi

050 4646661

Tiina Mänty

YLÖJÄRVI

tm.manty@gmail.com

040 5028418

Henna Ring

YLIVIESKA

hennaring@gmail.com

0400 671461

Ritva Hämäläinen 

ZÜRICH, SVEITSI

+76 3433887

Katso myös

Voice Massage -yhdistyksen hoitajat Suomessa ja ulkomailla

bottom of page